День української писемності та мови

Вже в 19-й раз в Україні 9 листопада відзначали День української писемності та мови

День української писемності та мови

Важливість цього свята важко переоцінити – особливо зараз, коли з боку агресора точиться війна на усіх фронтах – від воєнного до культурного, коли пропаганда нашого східного сусіда б’є рекорди по нахабності та цинічності.

Тому зараз такі, здавалося б, прості речі – мова, звичаї, стають і зброєю, і надійним захистом.

Як мати захищає рідних дітей, так і ми повинні захистити свою мову – ту основу, яка визначає національну приналежність людини.
Про це говорив Заслужений артист України, скрипаль, композитор, Кирило Стеценко на зустрічі з учнями спеціалізованої школи № 112-ї ім. Т. Г. Шевченка та № 211.

День української писемності та мови

До Дня української писемності та мови діти підійшли творчо – у фойє школи, на імпровізованому сценічному майданчику на втіху усіх присутніх вони читали вірші, які самі написали до свята, співали пісень, а глядачі охоче підспівували. Тож для нудьги та байдужості зовсім не було міста.
Далі естафету перейняли старші учасники.

День української писемності та мови

Діти із задоволенням слухали чарівний спів колишньої випускниці школи №112 Ольги Кліментьєвої під звуки бандури, якою вона майстерно володіє. А потім енергійно підспівували Кирилу Стеценко, який віртуозно, немов на великій сцені, виконував свої власні аранжування українських пісень.

День української писемності та мови

den-ukrajinskoji-pysemnosti-ta-movy

Звертаючись до дітей, Кирило Вадимович зауважив, що, він, як небайдужа людина та, як керівник Київської міської організації товариства “Просвіта” вважає, що кращий спосіб захистити мову – це нею говорити і додав, що кожен з нас повинен не просто її знати, а й повсякчасно вживати. Також він наголосив, що наша мова вартує того, щоб було в неї свято не тільки один день на рік, а впродовж усього тисячоліття.

Такі прості і чисті слова, безумовно, без зусиль запали школярам в душу, як і спільне виконання народної пісні “Дударик”, мотиви якої, вже навіть після концерту, ще довго було чутно у шкільних коридорах та класах.

На закінчення зазначимо, що ця цікава зустріч стала можлива завдяки спільній ініціативі керівництва політичної партії “ТРИБУНАЛ” та Всеукраїнського товариства “Просвіта”.

День української писемності та мови

den-ukrajinskoji-pysemnosti-ta-movy